Zájezd Legoland

Každý z nás si hrál jako dítě s legem. Stavěli jste různé domečky, dráhy či sestavovali miniaturní panáčky Lego? Pojďte toto zažít znovu i když jste už dospělí! Máme zde pro Vás zajímavý tip. Udělejte si čas na 2 - 3 dny a vyražte na zájezd do Legolandu.

Níže vám nabízíme zajímavý článek od naší kolegyně, která se do Legolandu podívala.

 Prohlédněte si naše aktuální nabídky: Legoland Feriendorf - variabilita ubytování ve vesničce Feriendorf, Mnichov a Legoland, Legoland autokarem anebo Legoland Ritterburg.

Legoland Günzburg

Naše cesta začíná v Praze, kde nasedáme do autobusu směr Legoland Günzburg. Cesta do Legolandu trvala z Prahy do Günzburg necelých 6 hodin. Cesta ubíhala rychle, měli jsme v autobuse mladou slečnu průvodkyni, která nám cestu zpříjemňovala různými aktivitami a také nám povídala něco málo, co nás v Legolandu čeká. Víte o tom, že slovo Lego původně pochází ze slov Leg a Godt? Což znamená v překladu „Hraj si dobře“ a v původně jej stvořil jeden dánský tesař?

Ubytování v Legolandu

Ubytování v blízkosti Legolandu je několik. Buď využijete městečka Günzburg a naleznete si svůj vlastní hotel k přenocování (je nutné ale do Legolandu dojet), anebo pak ubytování přímo ve vesničce Legolandu. Ta nabízí 3 typy ubytování. Buď v chatkách s tématikou rytířů, Egypta či ubytování témata Ferrari. My si vybrali tématiku Egypta. Chatky jsou pro 4-6 osob a před každou je nějaká atrakce pro děti. Ať už autíčko Ferrari, různé prolézačky, vláčky či hrady.

 

 

 

 

 

 

 

Celá vesnička je uzavřena, takže nemusíte mít strach nechat děti samotné, ať už půjdou kamkoliv. Zde náš první den končí – přijeli jsme kolem 19 hodiny do vesničky, byla nám přidělena chatka a tak se projdeme po celé vesničce. Ve vesničce je také jedna společná velká restaurace, do které se chodíte nasnídat. Opět celá v lego stylu a také koutkem pro děti.

Legoland Německo

A je to tady. Druhý den ráno se jdeme nasnídat do společné restaurace. Je zde výběr z mnoha jídel, také děti si chodí samy nabírat samy. Po snídani procházíme celou vesničkou a přes lesík se dostaneme k turniketům, přes které projdete pouze na kartičku, kterou nám přidělili při ubytování. Celý den jsme strávili v Legolandu a níže nabízím výběr, co vše je zde možno shlédnout.

 

Autoškola pro děti - jsou zde legoautíčka, na které si děti mohou dostat řidičák. Je ale nutné před tím, než dítě sedne do autíčka projít takzvaným „školením“ v němčině, kde se děti doví, jak se autíčko řídí. Poté, pokud projede různými křižovatkami dostane i s vlastní fotkou „řidičák“. Autíčka mají i vlastní benzinovou stanici na elektriku, které se dobíjejí na místě.

 

Fabrika Lego

Nejdříve, než dojdete do výrobna lega, shlédnete 3D animaci. Poté se dostanete do výrobny, kde si můžete prohlédnout všechny různé druhy panáčků, které kdy byly vyrobeny. Jsou zde jednotlivě rozřazeny dle roku výroby. Dále je zde nespočet různých druhů kostiček Lego, které si také můžete koupit – prodávají se na váhu. Nechybí ani minikoutek, kde děti „testují“ tyto kostičky. Zde jsme strávili asi nejvíce času. Je tu také možnost objednat si speciálně tvarované kostičky pro vaše Lego stavby.

 

Modely známých památek

Samozřejmě si prohlédneme také miniatury letišť, do detailu postavené legoletadla, nechybí ani Eiffelova věž, či známé památky jako je Big Ben, holandské větrné mlýny, Birminghamský palác či italské uličky, kde proplouvají gondoly.

 

 

 

Vodní atrakce

Je zde možnost projížďky na loďkách. Jenoduše nastupne a nechte se unášet po proudu. Také aktivně můžete nasednout na pirátskou loď a z děla stříkat vodou na ostatní projíždějící. Pro děti je to příjemné osvěžení.

 

Adrenalinové atrakce a odpočinek - v Legolandu jsou také adrenalinové atrakce, které jsou uzpůsobeny jak dětem tak i dospělým. V Legolandu nechybí také ani různé odpočinkové atrakce jako prolézačky a koutky pro děti. Pokud máte hlad, je zde restaurace či spousta stánků rychlého občerstvení.

 

Hledači pokladů

Vyzkoušejte si, jak to vypadalo kdysi na Klondiku a rýžovalo se zlato! Za tuto atrakci se extra platí na místě. Děti prosívají písek, a hledají kousky zlata. Vyrýžované zlato si pak mohou odnést jako suvenýr.

 

Z Legolandu do Prahy

Za jeden den zde nedokážete projít a využít všechny atrakce proto doporučujeme ubytování minimálně na 2 noci a tím pádem 2 celé dny strávit v parku. Večer kolem 18 hodiny odjíždíme zpět do Prahy. V Praze jsme kolem půlnoci. Věřím, že vás Legoland zaujal a vřele doporučuji všem tento zábavní park navštívit.

Světdovolené.cz s.r.o. © 2014-2019