12 310 Kč
4.7

25.02.2024 - 03.03.2024

Plná penze

Vlastní

Plavby

21 820 Kč
4.6

09.12.2023 - 29.12.2023

Plná penze

Vlastní

Plavby

28 240 Kč
4.7

17.12.2023 - 31.12.2023

Plná penze

Vlastní

Plavby

Sleva 4%
48 208 Kč

26.04.2023 - 07.05.2023

Snídaně

Praha,Vídeň

Pobytové

Sleva 4%
55 260 Kč

28.03.2023 - 05.04.2023

Polopenze

Praha,Vídeň

Pobytové

Dovolená a zájezdy Guadeloupe 2021 / 2022

Zájezdy a dovolená Guadeloupe all inclusive. Nabídka dovolená Guadeloupe vás zavede na ostrov v Karibiku. Guadeloupe je součástí souostroví Malé Antily, které leží východně od ostrovů Kuba, Jamajka, Dominikánská republika a severně od ostrovů Martinik, Sv.Lucie, Barbados a Grenada. Guadeloupe oplývá exotickou přírodou a nádhernýma plážema, které jsou pokryty jemným pískem. Vody Karibiku jsou zde průzračně čisté a svádějí k potápění k lodním vrakům.

Last minute dovolená Guadeloupe

Využijte slevy, které vám nabízí nejlevnější zájezdy na poslední chvíli - last minute dovolená Guadeloupe nebo super last minute dovolená Guadeloupe. Slevy mohou dosahovat i několika desítek procent z původní ceny zájezdu. Podobné slevy nabízí i first minute dovolená Guadeloupe. Guadeloupe nabízí vše i pro ty nejnáročnější turisty, většina hotelů má přístup do golfových resortů a tenisových kurtů. Milovníci potápění zde mohou obdivovat proslulý karibský mořský život a milovníci zábavy i tance spíše život noční.

Zájezdy na Guadeloupe 2021 / 2022

Zájezdy na Guadeloupe. Nabídka zájezdy na Guadeloupe vám umožní navštívit hlavním město Basse Terre ležící na jihozápadě ostrova. Na severu ostrova se nachází další zajímavá destinace Sainte Rose. Dovolená na Guadeloupe je určena všem bez rozdílu. Na své si příjdou milovníci odpočinku, sportovních aktivit, především však milovníci poznání a romantiky. Prozkoumejte tento ostrov pirátů, obdivujte jeho kulturu, památky i neopakovatelnou atmosféru. Exotická dovolená na Guadeloupe, to je ta správná trefa!

Guadeloupe zajímavosti

Dalšími významnými městy jsou Pointe’a Pitre a Les Abymes. Na ostrovech žije na 400tisíc obyvatel, z nichž velká většina jsou potomci afrických otroků a francouzských osadníků, takzvaní mulaté. Někteří z nich jsou potomky i původních obyvatel Guadeloupe, takzvaných Karibů. Místní obyvatelé mezi sebou mluví kreolizovanou francouzštinou, což je jedno z typických karibských nářečí, avšak v turistických oblastech se bez problémů domluvíte anglicky. Oficiálně je úředním jazykem francouzština. Většina obyvatel se hlásí k římskokatolické církvi, zbytek jsou ateisté. Z ostrova Basse Terre byla řízena ještě dvě další francouzská území, a to Saint Martin a Saint Barhélemy (neboli Bartoloměj), ty mají však od roku 2007 vlastní samosprávu.

Guadeloupe informace, mapa

Hlavní město : Basse-Terre

Počet obyvatel : 401 500

Měna : Euro

Rozloha : 1 702 km²

Oficiální jazyk : francouzština

Guadeloupe ubytování

Dovolená v Guadeloupe vám nabízí k ubytování hotely, hotelové komplexy a penziony, kterých je zde dohromady přes dvě stě. Velmi oblíbené jsou i hotelové rezidence a vilky, tzv. ubytování ve vile. Hitem mezi turisty jsou i takzvané „Giftes“, což je ubytování rodinného typu zejména na venkově nebo na předměstí. Před odjezdem na tyto úchvatné ostrovy bychom si měli zabalit kromě nutných věcí jakými jsou solární kosmetika a sluneční brýle i poněkud slavnostnější oblečení, na četných místech je zejména ve večerních hodinách vyžadován. Během dne nám postačí lehké bavlněné oblečení. Jelikož je Guadeloupe francouzským departementem, měnou je zde stejně jako ve Francii Euro. Kromě malých plážových obchůdků a barů je prakticky všude možné platit kreditní kartou. Pro cestování po ostrovech je velmi vhodné zapůjčení automobilu z mezinárodní půjčovny, které se nacházejí v každém větším středisku. Samozřejmě je možné i zapůjčení vozu z místní půjčovny, avšak není to zdaleka tak bezpečné. Další možností je cesta autobusem, ta je o mnoho levnější, ale autobusy zde jezdí pouze do nejdůležitějších lokalit. Pro krátkou vyjížďku nám postačí i obyčejný taxík. Pokud bychom chtěli vidět i další okolní ostrovy, můžeme se vypravit lodí nebo letadlem na Marie Galante, Saintes či Desirade.

Informace pro turisty : Pro cestování je nutný platný cestovní pas, vízum není nutné pro pobyty kratší než 90 dní. Pro studijní a pracovní pobyty je vízum nutné vždy. Jelikož je Guadeloupe součástí Evropské Unie, pro cestující z Evropy není vyžadováno žádné zvláštní očkování, doporučuje se však zřídit si kvalitní zdravotní pojištění. V neodkladných situacích je však možné se prokázat formulářem E111, který zaručí, že náklady spojené s naší léčbou budou vyplaceny naší zdravotní pojišťovnou. Dovolená v Guadeloupe je otevřená opravdu pro každého.

Guadeloupe počasí

Počasí na Guadeloupe ovlivňuje poloha v tropickém pásu a tropické klima zde vládne v průběhu celého roku. Přestože je vzduch ochlazován stále vanoucími pasáty, teploty se stále pohybují minimálně na 24°C. Jako ve většině karibských oblastí, i zde jsou období deště a sucha. Období sucha jsou obvykle měsíce od prosince do května. Na ostrově Basse Terre je celkově o několik stupňů chladnější podnebí, ostrov je totiž mnohem více hornatější než Grande Terre a jsou zde častější srážky. Celkově je však Guadeloupe velmi slunnou zemí, slunce zde vychází celoročně již okolo šesté hodiny ranní a zapadá po šesté hodině večer.

Důležitá tel. čísla : 15 - lékařská pomoc (SAMU) 16 - námořní pomoc (secours en mer) 17 - policie (police) 18 - hasiči (pompiers)

Světdovolené.cz s.r.o. © 2014-2022